BetrouwbaarBetrokkenBekwaam

Werken aan Flensverbindingen volgens Protocol m.b.v. Torque en Tensioning | SOG | basis | 2 dagen

Locatie

Scaves B.V., Wendakker 5a, 7761 PX, SCHOONEBEEK

Schrijf je nu in voor de training werken aan flensverbindingen volgens protocol m.b.v. torque en tensioning van SCAVES en leer om op een veilige en verantwoorde wijze flensverbindingen te openen en sluiten volgens protocol.

Investering

€570,00

Staat de gewenste datum er niet
tussen of is de trainingsdag al
volgeboekt? Vraag een offerte aan! Offerte aanvragen

De training Werken aan Flensverbindingen volgens Protocol met Torque en Tensioning van SCAVES leert deelnemers hoe zij flensverbindingen veilig, nauwkeurig en volgens vastgestelde protocollen openen en sluiten met behulp van torque- en bolt tensioning-apparatuur.

Het werken met torque- en tensioningmethoden vraagt om specialistische kennis en precisie. Onjuist gebruik kan leiden tot onvoldoende voorspanning, lekkages, schade aan installaties of gevaarlijke situaties voor mens en milieu. In deze tweedaagse basistraining combineren we diepgaande theorie met intensieve praktijkoefeningen, zodat deelnemers exact weten wat ze doen, waarom ze het doen en hoe ze dit veilig uitvoeren.

Bij werken aan flensverbindingen met torque en tensioning staat er veel op het spel:

  • Beheersing van hoge krachten en spanningen
  • Voorkomen van lekkages en herwerk
  • Betrouwbare afdichting van kritische installaties
  • Voorkomen van productiestilstand en faalkosten
  • Voldoen aan strenge SOG-, SSVV- en Arbowet-eisen

Een correct gemonteerde flensverbinding voorkomt incidenten en verdient de investering in deze training ruimschoots terug.

 

Deze training is bestemd voor iedereen die betrokken is bij:

  • Het openen en sluiten van flensverbindingen
  • Werkzaamheden waarbij torque- en tensioningapparatuur wordt toegepast
  • Protocolmatig werken aan leidingsystemen en installaties

Ingangseisen

  • Minimumleeftijd: 18 jaar
    (17 jaar toegestaan bij deelname in een leertraject)
  • In het bezit van een VCA Basis certificaat
  • In het bezit van het certificaat Werken aan flensverbindingen volgens protocol (SOG)

 

De training bestaat uit een uitgebalanceerde combinatie van theorie en praktijk, met sterke focus op veilig en reproduceerbaar werken met torque- en tensioningapparatuur.

Theorie

  • Arbowet en relevante regelgeving
  • Juiste voorbereiding van werkzaamheden aan flensverbindingen
  • Veiligheidsregels, werkvergunningen en interne procedures
  • Identificeren van flenzen en studbolts
  • Pakkingen: typen, toepassing en correcte montage
  • Herkennen van pijpleidingen, equipment en appendages
  • Werking en principes van bolt tensioning
  • Werkwijze en toepassing van torque- en tensioninggereedschap
  • Protocolmatig openen en sluiten van flensverbindingen

Praktijk

  • Toepassen van voorschriften en procedures
  • Veilig werken aan flensverbindingen met torque en tensioning
  • Correct gebruik van gereedschappen en meetmiddelen
  • Plaatsen en trekken van steekflenzen
  • Draaien en toepassen van brilflenzen

 

Na het volgen van deze training kan de deelnemer:

  • Flensverbindingen openen en sluiten met torque- en tensioningapparatuur
  • Correct omgaan met hoge krachten en voorspanning
  • Werken volgens vastgestelde protocollen en specificaties
  • Risico’s herkennen en beheersen tijdens montage en demontage
  • Aantoonbaar voldoen aan Arbowet-, SOG- en SSVV-eisen

 

Deze training duurt 2 dagen.

De training wordt verzorgd door een ervaren, praktijkgerichte trainer op onze eigen trainingslocatie in Schoonebeek, uitgerust met professionele flensopstellingen, torque- en tensioningapparatuur en meetmiddelen.

Bij voldoende voorzieningen kan de training ook op locatie worden verzorgd. Neem contact met ons op voor de mogelijkheden.

 

De investering voor een open inschrijving is inclusief lesmateriaal, oefenmiddelen, certificaat, koffie/thee en lunch.

Heb je meerdere medewerkers die je wilt opleiden?
Voor incompany trainingen of grotere groepen maken we graag een passende offerte.

(Voor SOG trainingen komen er nog €95,- examenkosten in rekening)

 

  • Eigen trainingslocatie met realistische flens- en tensioningopstellingen
  • Kleine groepen → maximale veiligheid en persoonlijke begeleiding
  • Instructeurs met specialistische praktijkervaring in industrie en maintenance
  • Trainingen volledig afgestemd op SOG-, SSVV- en Arbowet-eisen
  • Focus op nauwkeurigheid, foutpreventie en herhaalbaarheid
  • Hoge slagingspercentages en sterke waardering door opdrachtgevers

Wij investeren continu in materieel, instructeurs en scenario’s, zodat jouw medewerkers trainen op het niveau dat werken met torque en tensioning vereist.

 

Deze training wordt afgesloten met een theorie- en praktijkexamen. Bij voldoende resultaat wordt het certificaat Werken aan Flensverbindingen met Torque en Tensioning apparatuur volgens Protocol – conform SOG – SSVV erkend gehaald. Dit certificaat is 5 jaar geldig.

Een SOG certificaat is verplicht voor bedrijven die onder een bepaald kwaliteitsmanagement of samenwerkingsverband vallen. Denk aan: Deltalinqs, VNCI (branche organisatie chemie), VNPI (Petro chemie), en Sir (Reiniging). SOG staat voor SSVV Opleidingen Gids. Dit is een overzicht van erkende opleidingen en opleiders waarbij de opleidingen voldoen aan de SSVV gestelde kwaliteitseisen.

Inschrijven: